1. Krv u jutarnjem ispljuvku

    Pitanje broj: #118181

    Poštovani,

    Već duže od godine imam krv u jutarnjem ispljuvku. Rađen je rtg pluća, ispljuvke slali na analize, pregled otorinca, uzv vrata. Uzrok i dalje nepoznat. Povremeno mi se javi visok pritisak, sve pretrage urađene, uzv abdomena, srca, mineralogram, kks.  Uzrok nepoznat. Zanima me da li to može biti povezano i koje još pretrage mogu uraditi?

    Odgovoreno: 12. 07. 2013.

Komentari na pitanje: #118181

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 13. 07. 2013.

      Samo održavajte pritisak i nemojte jako da izduvavate nos nego najnežnije moguće. Možete da ispirate nos sa fiziološkim rastvorom.

    • Hvala puno na brzom odgovoru. Uzimam terapiju byol 1. 25 svaki dan, pritisak je najcesce 110/70. Problem je sto uskoro planiram zasnovati porodicu, pa me brine ovakvo stanje, a jos nikakva konkretna dijagnoza nije uspostavljena, zbog cega nema ni rjesenja problemu. Svakako cu uraditi i taj pregled, ali ako i tu ne bude nista, ne znam da li da se upustim u pokusaj zaceca. Hvala