1. Koblator metoda

    Pitanje broj: #123793

    Poštovani,

    Mog sina, koji ima 5 godina, čeka operacija sva tri krajnika. Zanima me šta je to koblator metoda, koje su prednosti i gde u Beogradu mogu da se obratim za to?

    Odgovoreno: 07. 01. 2014.
    • Poštovani,

      To je jedna od mnogobrojnih "hot" tehnika (još uvek je "zlatni standard" klasična hiruška tehnika "cold steel") . Za pacijenta, obezbeđuje manji gubitak krvi u toku operacije (što je za pacijenta nevažno jer je gubitak krvi inače minimalan) ali veće bolove u postoperativnom toku kao i veće šanse za krvarenje u prvim danima posle operacije (što je za pacijenta veoma značajno jer bolovi onemogučavaju konzumiranje hrane a postoperativna krvarenja mogu da budu veoma ozbiljna i ponekad za sanaciju zahtevaju ponovnu totalnu anesteziju) .