1. Kako se pije lek Pronizon?

    Pitanje broj: #152859

    Pozdrav,

    Dobio sam terapiju, lek Pronizon, 3 puta dnevno po 20mg: ujutru, posle ručka i uveče, 10 dana. Čitao sam nuspojave i imam pitanje da li da nastavim sa terapijom ili ne?

    Hvala unapred,

    Odgovoreno: 13. 07. 2017.

Komentari na pitanje: #152859

    • Hematološki sam bolesnik imam udružene hronična obolenja, bolujem od epilepsije dijagnoza Hematološki obolenja D47. 4 OStomyelfibrosis PMF JAK2 pozitivan 165.2 Occludio arterije carotidis et stenosiis arterije carotidis. Hematolog mi je prepisao da pijem lek Pronizon, a bolujem od ostoporoze pa rematolog ne preporučuje da pijem tu terapiju zbog oboljenja ostoporoze. Takođe, bolujem od bubrežne slabosti 3 stadijum i nefrolog ne preporučuje tu terapiju zbog bubrežne slabosti. Bolujem od nestabilnog krvnog pritiska, dijebitičar sam 2 stadujem i interesuje da li smem da koristim propisanu terapiju koji mi prepisao hematolog?

    • Bila sam kod lekara, oni rekli da se pije samo 6 dana Pronison. Da li smem da pijem i daje. Imma kontrolu tek 6.novembra.

    • Da li moze da se pije zajedno pronizon i propranolol..? Pronizon sam dobila kao pripremu za magnetnu rezonancu sa kontrastom? Iskreno se plasim da ga pijem.

    • Aleksa petrovic 11. 10. 2022.

      U martu sam imala kovid 19 i dobila sam lijek Pronizion. Od onda pa do danas a to je vec 7 mjeseci i dalje pijem taj lijek po uputu imunologa. a cula sam da se taj lijek ne smije dugo koristiti.. Dali je to tacno ili nije molim vas da mi odgovorite.

    • Postovanje,pre dva meseca sam dobila neke sinehije na oba oka,na desnom vise.Lecim se na jednoj privatnoj klinici,maxidex,atropin,imunolog mi uveo pronizon,od koga mi je glukoza otisla duplo gore.I sada je preko 20.idem od oftamologa,do hematologa,imunologa,niko mi nista konkretno ne govori,a od njihove terapije,meni nije nista bolje,i dalje nevidim,i uopste se osecam mnogo lose,kolabirala,visoka glukoza itd..Molim vas,da mi pomognete,kome da se obratim i gde?

    • Imam kovid 19, pijem Doksiviklin i dobila sam Pronizon 20 mg na narednih 30 dana. Milom Vas za objasnjenje da li je to stetno? Na kucnom sam lijecenju.