1. Kako otpušiti uho

    Pitanje broj: #149016

    Poštovani,

    Juče je počelo blago da me boli uho. Mislio sam da je to zbog prehlade koju sam imao pre toga. Probao sam da isperem hidrogenom, nakon čega mi se zapušilo uvo. Na orl klinici mi je doktorka dala dijagnozu akutno zapaljenje nosnog dela ždrela, rhinopharyngitis subacuta, catharus tubae auditivae. Prepisala mi je Cinnabsin, Neodexacin za nos i Acidi Borici kapi za uvo. Postoji li neki preparat da otpušim uvo ili moram da sačekam par dana, kao što mi je doktorka rekla? Hvala.

    Odgovoreno: 12. 10. 2016.

Komentari na pitanje: #149016

    • Zdravo. Ja sam sinoć pio pivo i malopre kada sam ustao, nešto mi se zapušilo u desnom uhu. Ne mogu lepo da čujem i smeta mi. Probao sam neke trikove da zapušim i usta i nos, ali onda bude još gore i ne mogu da dišem. Molim Vas za savet.

    • Zdravo, kako bih mogla da otpušim uho? Plivala sam u bazenu pre 2 dana i ušla mi je voda u uho, pa me boli već 2 dana. Probala sam na razne načine, ali ništa od načina nije uspelo, mogu da osetim vodu u uhu. Moliću Vas za pomoc.

    • Zdravo htela bih vas pitati. Uho me bolelo u toku noci probudila sam se i posle nekog vremena mi se zacepilo mi se uho,ne znam kako da odcepim. Imam 13god i ne znam sta da radim

    • Pozdrav, konstantno pištanje u ušima, uradio sve pretrage (Rengen vrata, CT mozga i kostiju glave, pretrage za sinuse, bekteriološke i timoanimetrija, tlak uredan, masnoća i šećer u redu itd) osim magnetne rezonance, nalazi svi uredni i specijalisti kažu da nema ni tumora niti oštećenja. Nekada davno imao upalu uha ali lijevog a sada pišti na oba uha. Ponekad jedino osjetim bolove u sinusima. Kada mi pogledaju uši ljudi kažu da se vidi nekakva nečistoća. Ispirao sam uši ali i dalje se čuje, koristio kapi otol -h itd. Šta mislite vi što bi mogao biti uzrok tinitusa ili koje pretrage da još uradim. Hvala vam unaprijed na odgovoru i pozdrav iz Bosne.

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 15. 11. 2016.

      Pošaljite pitanje na email d.n.milosevic@gmail.com

    • Kako poslati doktoru moj problem jer imam 13 god?
      Unaprijed hvala