1. Infekcija i upala uha

    Pitanje broj: #102350

    Poštovani,

    U sredu uveče sam dobila jake bolove u desnom uhu, kada sam došla sa bazena, na kome je sada proglašena zaraza i bazen je zatvoren. Bolelo me uvo cele noći, ujutru sam otišla kod lekara i on mi je rekao da imam upalu i infekciju i stavio mi je neku gazu i dao mi antibitokik, na svakih 8 sati po 1 kapsula. Istog dana uvo je već manje bolelo, kada sam sledećeg dana opet otišla kod lekara, doktorka mi je promenikla gazu, stavila novu i rekla mi je izvadim popodne i da nema potrebe da je više stavljaju. Takođe mi jedala kapi dexamethason-neomycin 3 x dnevno po 3 kapi i da se opet javim ako mi se uvo zapuši od tih kapi. Izvadila sam gazu popodne, stavila kapi i, naizgled je sve bilo u redu. Međutim, kada sam ih po drugi put stavila, uvo mi se zapušilo. Posle sam ih opet stavila i još više se zapušilo. Otišla sam jutros kod lekara, dr mi je rekla da ne koristim više te kapi i da obustavim Sinacilin, i rekla je da je uvo zapušeno od sekreta u nosu, iako ja to ne primećujem. Dala mi je sprej za nos Rinofluimucil 3 puta po jednom. Čitala sam da posle upale uva može doći do začepljenja eustahijeve tube. Da li moji simptomi odgovaraju začepljenju eustahijeve tube? Šta da radim, koja je Vaša preporuka? Primecujem da slabije cujem na to uvo.

    Odgovoreno: 21. 07. 2012.

Komentari na pitanje: #102350

    • Imo sam upalu uha, pio antibiotike, nije me više bolilo, slabije sam čuo. Dobio sa kapi infecto ciprocort, sad kad stavim kapi čujem dobro, a nakon 15-20 minuta opet začepi. Imam kontrolu sad u ponedeljak. Hvala.