1. Hronični mastoiditis

    Pitanje broj: #154326

    Pozdrav,

    Moj problem je hronični mastoiditis. Nalazi sa mri i ct su sledeći: mri sve u redu, zaključak diskretni hronični mastoiditis desno gde imam i bolove, probleme. Sa ct mastoidne ćelije bill redukovane bez patološkog sadržaja desna timpana retrahovana leva dobra, slušni kanali optimalni bez patoloških sadržaja. Zaključena dalje dijagnoza, mastoiditis chronica h70. 1. Indikovana masja. Toidektomi. Zanima me cena operacije mastoiditisa.

    Odgovoreno: 10. 11. 2017.
    • Poštovani,

      Indikaciju za operaciju ne postavlja radiolog već postavlja lekar specijalista, u Vašem slučaju otorinolaringolog i to na osnovu anmneze, kliničkog pregleda i uvida u dokumentaciju / ct, nmr itd/ jer ne radi se operacija radi operacije već da pacijentu budu rešene njegove tegobe. Hronični matoiditis nije indikacija za mastoidektomiju i ne daje bolove. Bolovi su izazvani najverovanije nekim drugim problemima. Potrebno je da uradite i audiometriju i timpanometriju. I naravno klinički pregled.