1. Lečenje hronične upale krajnika

    Pitanje broj: #67890

    Možete li mi nešto reći o hroničnoj upali krajnika, šta je najbolje uzimati da bi simptomi bili što manji? - odgovara Dušanka Milošević

    Odgovoreno: 08. 09. 2010.
    • Poštovani,
      Hronična upala krajnika je manje upala, a više stanje kada su krajnici izgubili svoju fiziološku ulogu, tako da je veća šteta nego korist od njih. Skupljanje detritusa u kriptama koje je praćeno povremenim blovima, neprijatnim ukusom i mirisom je najčešća manifestacija hronicititeta dok lekari u grlu vide hiperemiju prednjih nepčanih lukova i to smatraju *crvenim grlom* tj. akutnom upalom i propisuju antibiotike koji ne mogu ništa da promene jer je crvenilo prednjih nepčanih lukova posledica svih pretodnih upala krajnika. Detritus sadrži gomilu raznoraznih bakterija i gljivica i potencijalno predstavlja tempiranu bobu u organizmu. Rešenje problema je samo operacija krajnika jer iz takve hronične upale bez problema nastaju gnojne angine i peritonzilarni apsces koji se leče antibioticima i hiruškim incizijama.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #67890