1. Hipretrofirana nosna sluznica

    Pitanje broj: #162993

    Po mišljenju otorinolaringologa i nalazu CT sinusa, imam hipertrofiranu nosnu sluznicu, osobito desnu stranu. Simptome koje imam su problemi sa disanjem, posebno na desnu nosnicu, pritisak u desnom sinusu, reakcija prema gornjim zubima i osjećaj topline koji se širi prema desnom uhu. Takođe, alergičar sam i imam otečen desni obraz, dio prema nazolabijalnoj brazdi koja se slabije vidi na desnoj strani. Maksilarni desni sinus je čist i doktor misli da mi probleme stvara otečena nosna sluznica koja kad otekne, zatvori ulaz u maksilarni sinus. Preporučen mi je zahvat mukotomije desne nosne sluznice,jer terapija kortikosprejevima i oralnim antihistaminicima slabo pomaže. Mislite li da je taj zahvat rješenje za moje dugogodišnje probleme?

    Odgovoreno: 11. 07. 2019.
    • Teško je precizno odgovoriti bez pregleda i uvida u CT snimke. Operacija nije rešenje vaših problema već početak još većih problema. Sluznicu morate lečiti medikamentno. Ono sto bi ja svetovala je Serrapeptase caps /Health Aid/ 2 x 1 caps pola sata pre obroka 15 dana, Dymista sprej za nos 2 x 1 sprej u svaku nozdrvu i ispiranje nosa nekim od izotoničnih rastvora soli više puta u toku dana. Ponavljam teško je naći rešenje bez pregleda.