1. Gubitak mirisa usled ispiranja nosa

    Pitanje broj: #114531

    Poštovani,

    Zbog hronične upale sinusa, zadnjih 2-3 meseca sam vršio ispiranje nosa ušmrkivanjem slane vode (ređe) ili vode u koju sam sipao kašikicu sode bikarbone (češće). Sada sam potpuno izgubio čulo mirisa. Može li se čulo mirisa povratiti i kako?

    Odgovoreno: 03. 04. 2013.
    • Poštovani,

      Javite se na ovaj mail da se dogovorimo za pregled. Ispiranje nosa teško da može da bude uzrok gubitka mirisa. Jedan od najčešćih banalnih uzroka gubitka mirisa su virusne infekcije ali postoji mnoštvo razloga iz kojih nastaje gubitak mirisa koji zahtevaju različite načine lečenja - od sprejeva do hirurgije. Postoje i neki vrlo ozbiljni uzroci gubitka mirisa - srećom to je najređi slučaj.