1. Gnojave bubuljice na krajnicima

    Pitanje broj: #113653

    Poštovani,

    Pre jedno desetak dana pojavile su mi se kao bele gnojave bubuljice na krajnicima i grlu i kao da mi je malo upaljeno grlo. Šta bi moglo to da bude? Ja nikada nisam bila bolesna. A i osećam kao da imam nešto u grlu.

    Odgovoreno: 14. 03. 2013.
    • Poštovana,

      To je najverovatnije detritus u kriptama krajnika koji ima neprijatan miris i ukus i znak je da su krajnici hronično oboleli odnosno izgubili svoju korisnu funkciju i samo predstavljaju leglo bakterija. Dakle u takvom slučaju krajnike treba izvaditi. Operacija nije hitna ali treba znati da je za potpuni opravak potrebno 2 do 3 nedelje (loša ishrana - prvenstveno tečna i kašasta hrana - jer je u početku gutanje bolno) .