1. Fizička aktivnost nakon dijagnoze neuronitis vestibularis

    Pitanje broj: #104091

    Poštovani,

    Ustanovljena mi je dijagnoza neuronitis vestibularis 1. Dex. Pošto sam profesionalni sportista (fudbaler), zanima me kada bih mogao da nastavim sa aktivnim treninzima? Bolest je počela 3. 8. 2012. godine. Tog dana sam imao jake vrtoglavice, glavobolju i mučnine koje su se nakon nekoliko sati smirile. Sledeći, ako mogu da nazovem, , napad`` sam imao posle 5 dana, i nakon pregleda na vma sam primljen u bolnicu, radi lečenja. Pušten sam na kućno lečenje 15. 8. Uz prepisanu terapiju Vestibo, Trental, vitamini B, C, B12 i vestibularne vežbe. U razgovoru sa jednim od doktora, sam dobio informaciju da narednih 15 dana ne smem da se izlažem većem naporu, ali da smem da trčkaram lagano. Kontrola mi je zakazana za mesec dana, i tada treba da uradim bera test. Sem ta dva puta kada sam imao te jače, , napade``, propratni simptomi su blaga vrtoglavica i blaga glavobolja, ali nemam nikakve smetnje pri bilo kakvim aktivnostima. Radio sam i krvnu sliku, koja je pokazivala dobre rezultate. Pošto nisam dobio jasno objašnjenje kada mogu da nastavim sa aktivnim treninzima, molim Vas ako možete da mi date neki savet vezano za to?