1. Endoskopska emoidektomija

    Pitanje broj: #141581

    Poštovani,

    Da li možete da mi pojasnite šta tačno podrazumeva hirurško lečenje - endoskopska emoidektomija (fess) i kako izgleda, a u pitanju je hronični sinusitis?

    Odgovoreno: 03. 11. 2015.
    • Poštovana,

      Pretpostavljam da dijagnoza obuhvata otežanu drenažu i aeraciju sinusa tako da ova operacija koja se radi kroz nos, spolja se ništa ne vidi, obuhvata proširivanje ušća sinusa koja predstvljaju ključno mesto za zdravlje odnosno bolest sinusa. Kada se radi o hroničnom sinusitisu treba dobro proceniti šta može da se dobije fess operacijom. Što se tiče oporavka on je relativno kratak tj. nos se detamponira najčešće posle 2 dana.