1. Devijacija nosa i tinitus

    Pitanje broj: #103888

    Poštovani,

    Prije 10 godina imala sam ozljede bubnjića u pratnji infekcije. Nakon toga dobila sam još nekoliko infekcija. Nekoliko godina kasnije dobila sam tinitinus koji traje već nekoliko godina. Bila sam kod lekara, primila nekoliko terapija (Citerizin, Urutal), sada pijem samo Bilibil intens nekolkio meseca ali bez uspeha. Napravjena su mi nekolliko ispitavnja uključujući i audiogram (koje je pokazalo neznatno smanjio sluha) komjuterski tomografija ili rezonaca gde se videlo da je nosna kost kriva i da je potrebno operativno ispravljane kosti. Želela bih da me savjetuje da li je to ispravna odluka ili mislite da možda postoji još jedan razlog jer nisam posve siguran da li će to pomoći.

    Odgovoreno: 14. 08. 2012.
    • Poštovana,

      Kad završite sa Vašom terapijom, probajte Tanakan tablete u toku 3 meseca. Što se tiče devijacije, tek posle kliničkog pregleda bih mogla da Vam dam detaljno mišljenje jer postojanje devijacije ne znači uvek da je potrebna operacija a odnos između tinitusa i devijacije je sasvim posebno pitanje i odgovor je teško dati samo na osnovu Vašeg opisa i snimaka skenera. Javite se na ovaj mail.