1. Devijacija nosa i otežano disanje

    Pitanje broj: #85150

    Poštovani,

    U februaru ove godine sam dobio upalu sinusa i od tada sam posjećivao orl često, jer posle izliječene upale sinusa konstantovana mi je dijagnoza deviatio septi nasi na desnoj strani i allergic rhinitis (alergičan sam na polen drveća i trava - dva plusa ++). Uzimao sam Pressing i Tafen nasal sprej i to mi je malo olakšalo situaciju, ali problemi sa disanjem na nos su i dalje prisutni, jer mi je desna strana skoro uvijek začepljena, nekad totalno, a lijeva je dosta prohodnija. Da li je potrebno operisati devijaciju i hoće li mi to olakšati disanje, jer se bavim sportom? Nos mi ne curi, naprotiv suh je, nemam druge simptome alergije kao što su kijavica, peckanje itd.

    Odgovoreno: 17. 07. 2011.

Komentari na pitanje: #85150

    • Milica Vlajic 27. 04. 2023.

      Molim Vas da mi protumačite nalaz skenera sinusa. Hvala ,unapred.