1. Često curenje iz nosa

    Pitanje broj: #154644

    Poštovani,

    Imam hroničnu upalu sinusa, bolove u čeonom delu glave, vrata, vilice (uvek leva strana). Počelo je od 8. razreda osnovne škole. Leti konstantno imam curenje iz nosa. Kada počne hladnije vreme dolazi do zapušenja leve strane. Jaki iritantni bolovi, pulsiranje vena na slepoočnici. Obično kada krenu bolovi ne mogu da gledam na levo oko. Ukoliko zanemarim početne simptome i ne uzmem kapi na vreme svakodnevne glavobolje traju duže od mesec dana. Do sada sam koristila Beconase sprej i uvek mi je pomagao (pomaže i dalje) zato ga i nisam menjala, međutim prekjuče kada sam počela sa primenom nastalo je olakšanje međutim pritisak koji mi je inače 90/60 skočio je na 130/100 neposredno nakon primene. Pročitala sam da neki sprejevi mogu da dovedu do ovoga i lekovi na bazi kortikosteroida. Molim Vas za savet koji sprej da koristim i koje lekove jer je moj lekar rekao da treba da se preselim u južnije krajeve.

    Odgovoreno: 04. 12. 2017.

Komentari na pitanje: #154644

    • Dobro jutro.Koji sprej ili kapi koristiti za nos gus žuti sekret je u pitanju?Hvala