1. Česte upale uha

    Pitanje broj: #100092

    Poštovani,

    U poslednjih godinu dana imam česte upale srednjeg i unutrasnjeg uha. Praćene su jakim bolovima i otokom. U dva navrata dobijala sam sličnu terapiju, Jugocilin i. M., Urbazon i. M. i Diklofen, protiv bolova. Nakon terapije, bol je nestao, ali nakon mesec dana sve bi se vraćalo. Imam 27 godina i kao dete nisam imala problema sa ušima, sinusima, grlom, krajnicima. Nos mi je prohodan uvek i sluh mi nije oslabljen, ali me brine što se te upale konstantno ponavljaju. Pokušala sam i sa alternativnom terapijom, ulje belog luka, čuvara kuće, tople obloge, ali ne pomaže.
    Kako da se zaštitim pred odlazak na more? Kako da se upala ponovo ne vraća?