1. Broncho vaxon u terapiji gnojne angine

    Pitanje broj: #120629

    Poštovani,

    Da li preporučujete lek  Broncho vaxon za uporne gnojne angine kod dece od 2 godine? Pedijatar ih preporučuje.

    Odgovoreno: 25. 09. 2013.
    • Poštovana,

      Za uporne gnojne angine ja preporučujem operaciju krajnika kada deca imaju pune 3 godine. Ako su mlađi retko se dešava da deca imaju gnojnu anginu. Ako je ipak imaju onda se angina leči 10 dana antibiotivcima i bris se ponovi 3 dana po prestanku antibiotske terapije. Ono što je važno to da "crveno grlo" ne znači gnojnu anginu odnosno infekciju sa beta hemolitičkim streptokokom.