1. Bol u viličnoj kosti

    Pitanje broj: #94121

    Poštovani,

    Imam 30 godina. U zadnjih 10ak dana počelo je da me boli vilična kost na desnoj strani. Ne znam da li sam dobro opisala da je to to, kad otvorim usta i izbacim vilicu napred užasno me boli. Inače skoro sam imala upalu sinusa maxilara, i sad ne znam da li je to posledica toga ili nešto drugo. I kad grizem tj. kad jedem isto me boli. Danas je počelo i desno uvo da me malo boli, nekako unutra, dublje. Šta bi to moglo da bude, kome da se obratim orl ili stomatologu?

    Odgovoreno: 04. 02. 2012.
    • Poštovana,

      Po opisu tegoba, najverovatnije je problem u temporomandibularnom zglobu, te bi bilo koristno a u narednih nekolko dana izbegavate hranu koja se žvaće (apsolutno trajno izbegavanje žvake) odnosno da jedete supe, čorbe, pire, banane i sličnu tečno-kašastu hranu, i uzmite Brufen tbl. 400 po potrebi kod bolova. Potreban Vam je pregled orl ili mf hirurga.