1. Bol u uhu i sinusima

    Pitanje broj: #140389

    Poštovani,

    Vež duže vreme imam problema sa sinusima (desnom stranom). Nos mi je zapušen samo ujutru, ali osećam povremeno bolove u predelu desne strane lica (čela, nosa, ispod desnog oka, pa ka uhu), a od pre nekoliko meseci imam i česta zujanja u desnom uhu koja su se u poslednje vreme pojačala. Jednom prilikom sam slučajno telefon sa desnog prebacila na levo uvo i tada shvatila da slabije čujem na desno. Uglavnom, danas sam isla kod otorinolaringologa (uradili audiogram, timpanometriju) pa bih Vas zamolila da mi protumačite dijagnozu i molim Vas za mišljenje o terapiji jer ja zaista retko, retko pijem lekove pa me je ovolika prepisana količina malo izbezumila. Timpanogram mi je obostrano a. Adg na desnom uvu linearna redukcija sluha, flat kriva sa dobrom kohlearnom rezervom. Otoskopski nalaz uredan. Weber sa lateralizacijom udesno. Srednji nosni hodnici prazni dg: surdatis alia h91 otosalpingitis tubae eustachii h680 th: amp Lemod 40 mg, solu n 3 na 2 dana po 40mg, i. M. Defrinol drag 2x1, bronhobos 3x1 ujutru, Xyzal 1x1, Claritin uveče 1x1, sprej Nasonex 2x dnevno i poslata sam da uradim rtg sinusa. Koliko vidim i Lemod injekcije i sprej Nasonex su kortikosteridi. Da li sme to paralelno da se koristi, pošto sam danas već primila prvu od 3 injekcije.

    Odgovoreno: 19. 09. 2015.

Komentari na pitanje: #140389

    • Postovani, Godinama mi se pojavljuje bol u levom uhu i sinusima.Glavobolje od sinusa su ucestale.Bila sam kod tri razlicita lekara i nista nije reseno.Svako ima drugo misljenje.Zadnji pregled i terapija prepisana su me unistili.Lek citeral je uticao jako lose na mene,nikad nisam bila malaksala sedam dana bez snage.Kad sam izbacila taj otvrov iz tela,momentalno se vratio bol u sinusima,pa presao na uho.Unapred zahvalna ako imate savet i resenje za mene.