1. Bol u predelu pazuha

    Pitanje broj: #90048

    Poštovani,

    Već skoro mesec dana osećam bol u predelu pazuha, sa desne strane, koji se blago širi na grudni koš, ali sa bočne strane grudi, dakle ispod pazuha. Bol je više kao nelagoda, a najviše se oseti pri naglim pokretima tela, ili desne ruke. Pri udisaju i izdisaju bol se ne oseća. Nemam ni kašalj. Pipanjem pazušne jame ne osećam nikakve kvržice. Da li možda neki plućni problem može da izazove ovaj bol sa bočne strane grudi i u pazuhu i šta mi je ciniti? Da napomenem da poslednjih par dana imam i blage vrtoglavice, tj. nestabilnost pri hodu.

    Odgovoreno: 11. 11. 2011.
    • Poštovani,

      Kao otorinolaringolog mogu da odgovorim na pitanja vezana za probleme gornjih disajnih puteva koji spadaju u moju oblast (nos, sinusi, ždrelo, grkljan sve do dušnika). Morate na pregled kod pulmologa (moguće je da je bol posledica istezanja mišića ali to tek posle pregleda se može tvrditi) i ako se nastavi nestabilnost potrebno je uraditi testove za ravnotežu i eventualno pregled neurologa.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #90048

    • Poštovani, imam pitanje. Već nekoliko dana osećam nelagodnost u dojkama i blagi bol sa stane. Nemam kvržice kod pazuha, ali grudi su mi postale nekako čvrste. Možete li mi objasniti o čemu se radi? Unapred zahvaljujem.

    • Postovani...vec vise od nedelju dana imam nekako tup bol sa leve strane grudi gornjeg dela...bol se oseca samo dodirom u pokretima bol se ne oseca...

    • Poštovani, već nekoliko dana imam bolove u grudima, nemam kašalj i ostalo. Bol nekada osetim sa desne strane grudnog kosa, a većinom osetim bol sa leve strane u predelu srca, ali ne konstantno nekada se bol javi ujutru i nestane, a ponekad se javlja svaki drugi dan, pa bi me zanimalo vaše mišljenje sta je u pitanju? Imam 20 godina. Hvala unapred