1. Bol u grlu prilikom gutanja

    Pitanje broj: #99906

    Poštovan,

    Već nekoliko meseci imam problem: prilikom gutanja (hrane ili pljuvačke) imam bol u grlu, jači ili slabiji, koji se povremeno širi ka dole ili ka uhu, ali je uglavnom lociran kod jabučice. Kod ORL specijaliste do sad sam uradio:
    - test h pilory (pozitivan, sanirano antibioticima),
    - ultrazvuk vrata i štitne žlezde (cista na št. žlezdi),
    - thc i brisevi nosa i ždrela (uredni).
    Terapija nakon kontrolnog pregleda (i dalje sam osećao bol): Operil i Mirasol sprej. Na sledećem kontrolnom pregledu terapija: Avamis i Mirasol sprej. Ovo sve traje već 3 meseca. Bol nije prestao, povremeno je jači (isključivo prilikom pomeranja jabučice - gutanja) . Zadnjih dana nekoliko puta sam osetio i neku blagu i kratkotrajnu vrtoglavicu koja brzo prođe. Takođe, povremeno - kad je bol jači osećam i da imam temperaturu, izmerio sam više puta ali nije visoka, uglavnom 37 ili 37,1 prilikom pregleda doktor mi je rekao da je sluznica ždrela blago upaljena i malo je promenila boju. Pošto nikakvo poboljšanje nije postignuto molim Vas za predlog šta dalje da preduzmem.