1. Bol u grlu nakon operacije krajnika

    Pitanje broj: #120662

    Poštovani,

    Imam 35 godina. Operisao sam krajnike pre 3 godine. Jedno vreme sam bio u redu, a onda su počeli problemi sa grlom. Ponovo, česti bolovi, crveno grlo. Samo ove godine zbog grla ili edema na glasnicama ili sinusa prepisivao mi je orl lekar antibiotike. Pancef, Sumame, Macropen, Panklav, radio sam cr paranazalnih šupljina i nalaz je uredan, labaratorija ok u par navrata je crp bio 5. 5 ili 10. 5 na zadnjem pregledu 5. 3 leukociti 10. 89 , krv se uvek vadila posle završene terapije, bris nosa i grla uredan. Zbog bolova koje imam sa obe strane vrata i ispod brade predložen mi je ultrazvuk vrata parotidne žlezde, uredno, submadibularne zlezde uredno, musculus sternocleidomastoideus uredno, limfni nodusi vrata obostrano u tegiji ii po koji pojedinačni ovalni limfonodus, fibrolipomatozno izmenjenog hilisa dužeg dijametra do 13 mm levo do 12 mm po jedan submadibularni ostali su subcentimetarski. Štitna žlezda normalne konfiguracije i veličine homogene strukture u levom lobusu solitarna mikrocista prečnika 5 mm, desni lobus 42x15 mm levi 43x14 mm, isthus 3 mm. U regiji gloticnog i supragloticnog laringsa regfistruje se uredna morfologija tireiodnih mišića i uredna sonografska morfologija tireoidne hrskavice i aritenoida. Zakljucak je cervikalna limfadenopatija sa morfologijom starih reaktivnih limfonodusa. S obzirom da ja i dalje imam bolove sa obe strane vrata i u prednjem delu molim Vas za savet i da mi objasnite rezultate ultrazvuka, kao i savet vezan za tolike antibiotike i stalne upale grla ili sinusa.

    Odgovoreno: 27. 09. 2013.

Komentari na pitanje: #120662

    • Poštovani, interesuje me da li dete 15 dana nakon ugradnje aeracionih cevčica u uši sme da putuje avionom? Unapred hvala na odgovoru.