1. Bol kod grkljana i otežano gutanje

    Pitanje broj: #116437

    Poštovana,

    Imam 32 godine. U poslednjih 5-6 dana imam osećaj grebuckanja, blagog bola na levoj celoj strani grkljana-kada gutam kao da mi se nešto zaglavilo u grlu. Takođe imam osećaj kao da me neko stegao na tu stranu, i nekako ne mogu da spavam na levoj strani, teško mi je na toj strani grla. Bila sam danas kod orl koji je pregledom rekao da je sve ok. On pretpostavlja da je to od kandide na jeziku, pošto već 9 dana pijem Doksiciklin zbog nekih drugih stvari i misli da mi kandida stvara problem, ili kako on kaže i želudačna kiselina, ali ja mislim da nije od kiseline posto je taj osećaj stalno prisutan. Prepisao mi je Daktanol gel 3x dnevno i Nistatin 3x 3 kapi. Mislio je isto da nije od štitne žlezde ali ja imam hipotireozu, i hormoni su ok. Da li treba da radim onu endovideolaringosokpiju gde će lepo da se vidi celo grlo, grkljan. Inače od rođenja imam promuklost, parezu glasnica, ali do sada nekih većih problema nisam imala. Šta dalje da radim?

    Odgovoreno: 26. 05. 2013.

Komentari na pitanje: #116437

    • Prilikom gutanja previse lece grlo ni je kuno skuzi na desnoj strani se nadula zlezda sani sa desne me boli,sta treba da se radi?

    • Dobar dan jedno pitanje grkljan me boli i teze guram ali na vratu kao da mi bubuljica izlazi pa mozda je zbog toga dal smejem nesto da mazem ili da pijem caj neki hvala