1. Bele naslage na jeziku

    Pitanje broj: #135764

    Poštovani,

    Dugo imam problem sa belim naslagama na jeziku koje izazivaju kiseo i suv ukus u ustima propraćen neprijatim zadahom. Pošto mi je majka laborant često mi vadi bris jezika i grla u kom je samo par puta izolovan mali broj kandide, a inače je uvek uredan bris. Probala sam Daktanol gel, promenu ishrane i blago poboljšaju situaciju, ali u zanemarljivoj meri. Stomatološki pregled uredan. Nemam helikobakter. Inače sam osoba sa slabijim imunitetom ali nemam hronične bolesti. Molila bih za Vaš savet kako da rešim taj problem i kom specijalisti bih mogla da se obratim.

    Odgovoreno: 19. 03. 2015.

Komentari na pitanje: #135764

    • Postovana, ja imam isti problem, s obzirom da ste prethodnoj osobi postavili pitanje da li spava sa otvorenim ustima i kako dise, molila bih vas da i meni odgovorite na ovo pitanje. Ja spavam sa zatvorenim ustima, ali cesto imam osecaj suvih usta, kiseo ukus i zadah. Nemam krajnike, nalaz brisa grla, nosa i jezika je uvek bio uredan, radila sam ga 3 puta. Krvna slika u redu, analiza urina o. K. Ne znam sta da radim, to stanje traje mesecima i prati ga osecaj zedji, cak i kada pijem vise od 2l vode na dan.