1. Aterom na ušnoj resici

    Pitanje broj: #117744

    Poštovani,

    Na donjem dijelu uha, u dijelu koji visi, pojavila mi se neka izraslina u vidu kuglice, koja me sasvim malo na dodir boli, ali je problem u tome što je nateklo i jako crveno. Nisam išla nigdje da pregledam, jer smatram da nije ništa strašno, ali me zanima šta je to, zbog čega se pojavilo, i kako da uklonim?

    Odgovoreno: 30. 06. 2013.

Komentari na pitanje: #117744

    • Imam aterom u uški .Mazala sam s raznim kremama (kortikosteroidima i biljnim)ali me i dalje svrbi. Može li se to kako odstraniti i trajno riješiti? Molim odgovor Unaprijed hvala.

    • Operisala sam 5 puta aterom, medjutim javlja se ponovo. Cesto se upali bude gnoj i sve ja to ocistim zamiri se i nakon nekog vremeena isto. Koristila sam injekcije koje se ubrizgavaju u taj dio da se ne bi inficiralo i ponovo raslo medjutim ni to mi nije pomoglo.Ne znam postoji li neko drugo rijesenje. Zracenje tako malog dijela ne bi moglo? Nalazi se na resici uha