1. Bol u grlu prilikom gutanja

    Pitanje broj: #24428

    Redovno održavam higijenu usta, što znači ,perem zube, idem kod zubara i jednom sedmično ispiram usnu dupllju sa 3% hidrogenom. Ustima maksimalno posvećujem pažnju kao i bilo kom drugom svom organu. Prošle sedmice, osetila sam prilikom gutanja, kao da mi nešto grebe grlo. Pošto je već to počelo da mi smeta, uzela sam lepo metalnu špatulicu jako isplazila jezik i pritegla ga, i u samom korenu jezika, kao i na sredini jezika videla sam nešto nalik bradavicama. Ustvari to je onako glatko, i kao plikovi u boji kože. Ima ih dosta sa leve strane i sa desne strane jezika, ima ih i na sredini s tim što su na sredini  mnogo manji nego ove sa strane. Moram Vam reći da imam 29 god. Jednog momka do sada i s njim sam u vezi već 10 godina. Čula sam za kondilome da mogu biti u ustima, da li su ovo meni kondilomi?

    Odgovoreno: 19. 03. 2009.

Komentari na pitanje: #24428

    • Pre nekoliko meseci suprug je skidao bršljan i staro drvo smrče sa kuće. Na izvaljenom stablu smrče koja je oko 10 godina bila nedirnuta, bila je ogrona količina zelene prašine. On je to sekao sve motornom testerom i bio zasut od glave do pete tom zelenom prašinom. Radeći to bez maske je i verovatno udisao tu zelenu prašinu. U isto vreme je čupao i veliku količinu bršljana. OD TADA IMA KONSTANTNU GORČINU U GRLU VEĆ MESECIMA. PIJE SOKOVE, VODU, JEDE SLATKO DA BI UBLAŽIO GORČINU, ALI STANJE MU SE POGORŠALO U SMISLU DA OSEĆA DA TEŽE GUTA. NEMA OTICANJA U GRLU, NITI NEKOG SEKRETA SAMO JAK OSEĆAJ GORČINE. ŠTA BI MOGLO BITI U PITANJU???