1. Šta znači nalaz da patogene bakterije nisu izolovane?

    Pitanje broj: #150804

    Poštovani,

    Rezultati analize sputuma su sledeci: u dmp vidjene epitelne celije u vecem broju, gram - pozitivne koke, gram - negativni bacili, umeren broj polimorfonuklearnih leukocita -orofaringealna kontaminacija. Takođe, bris nosa je pozitivan na staphylococcus aureus. Da li biste mogli da mi protumačite rezultate i preporučite terapiju?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 06. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Za svaki bris trebalo bi da se uradi antibiogram. Znači na podlogu gde je "iznikla" bakterija postave se pločice antibiotika. I na osnovu veličine zone delovanja određuje se lek. Nadam se da Vas nisam zbunio. U laboratoriji gde je rađen nalaz potrebno je naći odgovor na koji lek su osetljive izolovane bakterije.

      Pozdrav

Komentari na pitanje: #150804

    • Imam ranu otvorenu na nozi na cevanici već 6 meseci, pio sam razne antibiotike propisane od doktora opšte prakse. Uradili smo bris i poslali u gradski zavod, dobili smo rezultate bris rane (u aerobnim uslovima) tražena analiza bakterioloski pregled! U nalažu piše bakterioloskim pregledom nisu izolovane patogene bakterije? 2 analiza mikrološki pregled? Gljivice iz roda candida nisu nađene? Molim vas ako može odgovor jesu li ovo loši ili dobri rezultati stimuliše da je pre 4 meseca nađena bakterija stvarno nisam zapamtio kako se zove. Hvala unapred!

    • Šta znači bakterije nisu izolovane? Je li to pozitivan rezultat?

    • Šta znači kod urinokulture da nisu izolovane patogene bakterije?

    • Sta znaci da patogene bakterije i gljivice nisu izolovane? Hvala

    • Šta znači da nisu izolovane patogene bakterije u mikrobiološkom nalazu urinokultute?

    • Nisu izolovane patogene bakterije. Sta to znaci, jel dobro ili lose? hvala unaprijed

    • Pozdrav imam problem sa levom nozdrvom stalno neko peckanje i bol koji se kasnije sposti na grlo i bol u grudima radio sam bris gram pozitivne koke jer ima tome pomoci?

    • Stanimir djordjevic 04. 12. 2022.

      Sta znaci nalaz uretralni bris baktereološki:Izolovana je mikrobiota urogenitalnog trakta?

    • Postovani,na nalazu brisa glansa pise:Patogene celije nisu izolovane Direktan preparat Epitelne celije,Gram+koke Molim Vas tumacenje,da li je to u redu ili ne? Hvala

    • Imam problem sa stomacnim vurusom vadijo sam nalaze i na nalazu pise da mi nisu izolovane patogene gljivice i da mi je mokraca zamucena i pijem caj od kamilice i zipurka i bolime stomak nekada prestane a nekada se vrati bol

    • Kod labaratorijskih anqliza postoje dve vrste granulocita..Sta znace prvi a sta drugi?Prvi su 72,7 a granica je do 72.a drugi su mi dobri 4.40.

    • Dobar dan,mozete li mi reci znacenje "patogene bakterije nijesu izolovane,gljivice iz roda kandida nijesu nadjene"a na licu jos uvijek postoje crvene fleke

    • Rezultat sputuma: patogene bakterije nisu izolovane. Gljivice iz roda kandida mali broj. U dmp vidjene epitelne čelije u većem broju, gram-. Gram- pozitivne koke, gram-negativni bacili, umeren broj polimorfonuklearnih leukcita. Orifarengealna kontaminacija pregled grla: grlo "zapaljeno", puno šlajma koji se izbacuje sa čajem "plućnjakom", gutanje normalno. . . Strastan pušac. . . (30 god. , sada baba od 70g. Šta da radim sa sobom) od lekova prinelap 1 i presolol 2x1/2. . . Šta da radim?