1. Lečenje Moraxelle

    Pitanje broj: #154191

    Poštovani,

    Dete ima 21 mesec, i imamo problem 3 nedelje. Krenulo je sa slinjenjem nosića, pa pomalo kašalj. Posle 2, 3 dana, nos i dalje curi, kašalj sve više zastupljen, noću skoro do gušenja, suv, laringeni, nadražajni. Dobili 3 dana po 2x Pulmicort. Malo, ali vrlo malo bolje, pa temperatura 38 dva dana. Kašalj i nos i dalje. On je inače dobro, ima apetit, veseo je, ali ga ne mogu pustiti ni da hoda, jer se zakašlje i ne može da prestane 10 min. Ponovo smo bili kod doktora i  dobili Aerogal sirup, opet Pulmicort, ali sve to barem 7dana. U međuvremenu, bris nosa je pokazao Morexella 90%. Dobili smo i Hloramfenikol u nos. Danas je drugi dan kako koristimo Hloramfenikol, a peti kako koristimo Pulmicort i Aerogal. Noću se i dalje budi i kašlje do besvesti, valjda od tog slivanja sekreta. Ujutru je počeo da se javlja žuto-zeleni sekret iz nosa. Molim Vas, postoji li nešto što će mu smanjiti i izbaciti taj sekret iz nosa? Da napomenem, krv pokazuje virusnu infekciju. Koristili smo i beli slez u nos, čistimo fiziološkim i koristimo Marisol.

    Odgovoreno: 31. 10. 2017.

Komentari na pitanje: #154191

    • Pozdrav, dete skoro 3 godine nema temperaturu,ne curi nos,ali je zapusen. Kasalj izdrazen nocu. Bris grla dobar, ali bris nosa Morexella 100%. Sta savetujete vi? Dali su Daktanol da pije 3x1