1. Neophodnost operacije kod hroničnog tonzilitisa

    Pitanje broj: #144272

    Danas sam bila kod orl i rečeno mi je da imam hronični tonzilitis i da bi trebala operacija krajnika. Mislite li da je to neophodno?

    Odgovoreno: 09. 02. 2016.
    • Poštovana,
      Eksperiment urađen na 1000 dece u SAD. Odveli su ih kod jednog pedijatra da proceni da li treba operisati. On je za 300 dece rekao da se operiše, a da je ostalih 700 zdravo. Onda su ovo 700 odveli kod drugog pedijatra koji nije znao za eksperiment. Drugi pedijatar je izdvojio još dvesto dece.
      Ne kažem da se ne morate operisati, samo vam pokušavam dočarati koliko današnja medicina nema jasne kriterije kada operisati krajnike. Ali da vas ne zbunjujem, zaista mislim da operacija krajnika kada je dobro indikovana preporodi osobu. Puno sreće na operaciji.