1. Hiperemija i dekalcifikacija kod hronične upale uha

    Pitanje broj: #142064

    Imam pitanje u vezi hronične upale uha, pročitao sam kod vas da ona dovodi do hiperemije i dekalcifikacije kosti, šta je to hiperemija i jel se to stvara tu kod uveta ili se širi dalje u telo? Imam upalu.

    Odgovoreno: 19. 11. 2015.
    • Poštovani,
      Hronična upala uha može zahvatiti kost (teži oblik) ili sluznicu (lakši oblik) . Hiperemija je vezana za sluznicu, a dekalcifikacija za kost. Jedino potuno lečenje je hirurško. Oko 3% ljudi ima ovu vrstu upale. Komlikacije (širenje bolesti na okolne organe) je retkost. Najveći broj ljudi se nikada ne operiše. Kada procuri uho oni ispiju antibiotik pa za koju godinu ponovo. Važno je da voda ne ulazi u uho.