1. Gubitak ravnoteže i vrtoglavica kod mastoiditisa

    Pitanje broj: #157122

    Prije nekih 5 mjeseci, dok su mi slušalice bile u ušima, kad sam udahnuo vazduh desila mi se vrtoglavica, tj osjećaj da ću da padnem u desnu stranu. Od tada često imam zamagljen vid. Svaki dan sam pogubljen, kada mirujem sve je okej, ali ako krenem da radim nešto gubim ravnotežu i imam osjećaj da me nešto vuče u desnu stranu. Smetaju mi jako glasni zvukovi i svaki put kada čujem glasniji zvuk puca mi vazduh iz uva i konstantno imam pritisak iza ušiju. Bio sam na raznim pregledima: kod neurologa, eeg, mr glave i vrata, snimao štitnu zlijezdu, krvna slika, pluća i srce, i sve je bilo u redu. Na kraju sam bio kod orl, gde su mi rekli da je sluh u redu, ali da imam znake mastoiditisa desno i da sam nedavno imao akustičnu traumu ušnih živaca. Inače sam dj i često sam bio u velikoj buci. Dali su mi neke kapi da sipam u nos, medjutim to koristim već 20 dana i ništa mi nije bolje. Kontrola mi je tek za 20 dana, a doktor do tada nije dostupan, pa ne znam šta da radim. Molim vas možete li mi reći jel mogu od toga da imam ove tegobe? Tu malaksalost u nogama, gubljenje ravnoteže, osjecaj da ću da padnem i pucanje tj. vazduh u ušima? Ili treba da radim još neke analize?

    Odgovoreno: 26. 04. 2018.

Komentari na pitanje: #157122

    • Pre nekih mesec dana pocela sam da koristim caj za mrsavljenje koji sadrzi supstancu “sibutramin”. Prva dva dana je sve bilo u redu, osim toga da sam imala “nesanicu” i dnevno bih spavala 2-3h maksimalno. Treci dan se javila vrtoglavica koja je trajala 3 sata. Takodje nisam mogla da kontrolisem telo, kada bih nesto uzela u ruku ne bih “osecala” šaku, pa cak i ako pritisnem, nadam se da ste me razumeli. Zatim sam pocela da pijem samo jednu kesicu tog caja ujutru (inace u uputvstvu pise ujutru i uvece) i nedelju dana je sve bilo u redu osim nesanice.  U jednom trenutku pre nego sto sam legla da spavam pocela je jaka vrtoglavica, mnogo jace nego pre i nisam mogla da se kontrolisem ni malo. Otezano sam disala i gutala vodu i hranu. Uhvatila me je neka panika i strah zbog toga i kada je hitna dosla secer i pritisak su bili u redu. Od tada ne koristim taj caj (vec dve nedelje) i juce mi se ponovo javila vrtoglavica sa svim ostalim simptomima koje sam vec napomenula. Da napomenem da nisam imala dovoljno sna, spavala sam ukupno 2 i po sata. Moje pitanje je da li je to nesto opasno i da li je uzrok san ili ta supstanca sibutramin, posto mi se pre nego sto sam pocela da pijem taj caj nikada u zivotu nije desilo nesto tako, pa cak ni vrtoglavica kad nisam imala dovoljno sna, a sada se to cesto desava? Hvala.