1. dr Srdjan Milićević uvećanje trećeg krajnika

    Pitanje broj: #149712

    Poštovani,
    imam dečaka 4 i po godine i prošle godine mu je dijagnostikovan problematičan uvećan treći krajnik. Užasno je hrkao, međutim, to se rešilo jer smo koristili narivent po vašem savetu. Čim prestane sa nariventom njemu se zapuši nos i sliva mu se sekret u grlo. Uspemo nekada da odmorimo koristeći kapi, najvise nedelju dana. Zanima me koliko dugo sme da koristim kapi?

    Odgovoreno: 27. 11. 2016.
    • Poštovana,
      Nema nekih posebnih ograničenja. Ali možete i promeniti lekove. Najbliže našem sekretu po sastavu (a mi dnevno u nosu i sinusima proizvedemo pola litra tečnosti) je fiziološka otopina. Znači, redovnu toaletu nosa možete da radite npr sa tetrisalom, a kada se zgusnu sline onda koristite narivent ili rhinactione. Naravno kada je dete zdravo nemojte koristiti ništa.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #149712

    • Dobar dan, sin od 8 godina ima učestali kašalj, doktori su rekli da je treći krajnik, da li vi radite i operacije?

    • Postovani Djevojcica od 3 god u poslednjih 6 mjeseci ima povracanje koje se ponavlja svako 3-4 dana,nalazi su svi uredni,sto se tice krvne slike,ORL je isto rekao da je sve ok,ali ona i dalje povraca,Da li treci krajnik moze izazvati povracanje,i cesto se zali da je boli uho. Hvala unapred na odgovoru!