1. dr Srdjan Milićević hronični mastoiditis

    Pitanje broj: #149484

    Pošovani, nakon što mi je dijagnostikovana mastoidektomija koja je rađena zbog senke u predelu perilabirintnih ćelija rađen mi je i mr endokranijuma zbog glavobolja i vrtoglavica. Nalaz upućuje na hronični mastoiditis desno sa manjom količinom retencionog sadržaja i zadebljanom sluznicom. Moje pitanje glasi: kako nakon operacije koja je bila pre samo dva meseca može da postoji hronični mastoiditis i da li i nakon operacije ostaju znaci hronicnog zapaljenskog procesa u vidu ovih promena na magnetu? Unapred hvala.

    Odgovoreno: 14. 11. 2016.
    • Poštovana,
      Pitanje je za otohirurga koji vas je operisao. Uopšteno se može reći: danas se uglavnom ide na što konzervativnije hirurške tehnike. U prevodu: čisti se samo patološki nalaz, a ne kao nekada sva mastoidna kost. To što imate malo retencionog sadržaja i zadebljalu sluznicu ne znači ništa. Važno je da je napravljena dobra drenaža.