1. Bolna ušna školjka i oslabljen sluh nakon upale srednjeg uha

    Pitanje broj: #147543

    Imam problema sa bolovima u desnom uhu. Prošli četvrtak su počeli blagi bolovi, ali ništa strašno. U petak su postali jači i otišao sam kod lekara. Rečeno mi je da imam upalu srednjeg uha i propisan mi je lek Klavobel bid.
    Doktor mi je rekao da ga pijem na 12 sati, a da čim bolovi prestanu, prestanem sa terapijom i ukoliko mi do ponedeljka ne bude bolje da se obavezno javim lekaru. U nedelju su bolovi bili mali, a u ponedeljak i utorak skoro ih nije ni bilo. U sredu popodne bolovi su se vratili, a danas kada sam ustao bolovi su veći i pritisak u uhu se vratio. Boli me cela ušna školjka i slabije čujem. Kada su bolovi bili jači pio sam Febricet.
    Nije bilo neželjenih dejstava. Ne pušim, ne pijem i ne drogiram se. Unosio sam dosta tečnosti kao što mi je rečeno. Ne bolujem ni od kakvih drugih bolesti.
    Koje je vaše mišljenje?