1. Bol u grlu

    Pitanje broj: #150676

    Poštovani,

    Već tri meseca se borim sa upalom grla. Prvo je, cenim, bio u pitanju virus, ali bilo kako bilo, doktor mi je prepisao da popijem kutiju Hemomicina. Nekoliko dana sam bila bolje, ali je onda ponovo krenuo bol u grlu, malaksalost i sve što ide uz gonjeni nagon, pošto mi je prepisao kutiju Hemomicina. Ponovo mi je bilo bolje ali posle nekoliko dana ponovo osećam bol u grlu, čini mi se još gore nego pre. Uzela sam samoinicijativno da pijem Eritromicin, popila sam 6 komada na 6 sati, ali kao da mi nije bolje. Sada već imam blagu temperaturu i užasan bol u grlu, čepova još uvek nema. Nije mi prosto jasno kako je moguće da me toliko dugo muči grlo i to čak i posle Hemomicina. Šta da radim dalje?

    Odgovoreno: 30. 01. 2017.
    • Poštovana,

      Možda treba videti sa nekim drugim antibiotikom, tj. iz neke druge grupe, kao recimo Ospamox dt 1000 mg, pod uslovom da niste alergični na Penicilin. Ali možda je pak bolje da se odradi bris grla i nosa, pa tek onda se vidi šta dalje i kako, ali tek nakon nekog perioda jer ste rekli da ste pili Hemomycin a on ima produženo dejstvo te se mogu javiti lažno negativni rezultati. Ali svakako se javite svom izabranom lekaru da Vas pregleda.