1. Alergija na Analgin i Baktrim

    Pitanje broj: #151628

    Poštovani,

    Alergična sam na Analgin i Bactrim
    Da li smem da popijem lek koji sadrži sledeće sastojke: benzydamine hydrochloride - lignocaine hydrochloride - dichlorobenzyl alcohol? Muči me jaka upala grla
    Hvala

    Odgovoreno: 12. 05. 2017.
    • Poštovana,

      Lek za upalu grla koji ste naveli ublažava upalni proces i deluje lokalno na smanjivanje bola, on ne sadrži lekove na koje ste alergični. Za svaki slučaj pre upotrebe drugih antibiotika i analgetika možete da se konsultujete sa alergologom ili Vašim izabranim lekarom kako bi eventualno isključili alergijsku reakciju na još neki lek ili njegov dodatni sastojak koji bi ste koristili umesto Analgina i Bactrima.