1. Terapija perikarditisa

    Pitanje broj: #41160

    Moj suprug ima upalu srčane maramice i lekar mu je propisao antibiotik. Molim Vas da mi kažete nešto više o tom oboljenju.

    Odgovoreno: 13. 10. 2009.
    • Upala srčane maramice - perikarda može biti uzrokovna kao i svaka druga, virusima. Potrebno je biti siguran da je reč upravo o toj vrsti zapaljenja, što se može reći samo nakon kardiološkog pregleda (EKG, ultrazvuk srca) pa tek onda odlučiti o terapiji. Antibiotik je verovatno uključen preventivno da bi se sprečile evenutualne komplikacije. Potrebno je mirovanje i primena antiinflamatornih lekova npr. Tbl. Brufen, ako nema kontraindikacija.

Komentari na pitanje: #41160

    • Kakvu ulogu ima lek brufen, imam upalu srcane maramice, doktora mi dala antibiotik zinnat i brufen.