1. Mitralna insuficijencija i bavljenje sportom

    Pitanje broj: #50689

    Pijem concor 2,5 mg, 2 godine zbog insuff. valvulae mitralis, sinus tachycardia i hypertensio art. Želela bih da se upišem na kurs penjanja, a ne znam da li bi ova srčana mana mogla da mi predstavlja problem pri bavljenju ovim sportom? Htela bih da napomenem da poslednjih nekoliko godina nisam baš fizički aktivna.

    Odgovoreno: 20. 01. 2010.
    • Verujte mi da ne mogu na ovaj način da Vam odgovorim, Vaš lekar koji zna Vaše stanje mora da da takvu procenu. U principu, penjanje u nekim bazalnim uslovima (veštačka stena) ne iziskuje prevelike napore ali pregled ne može da zameni nikakva konsultacija.