1. Problem sa šlajmom u grlu

    Pitanje broj: #115321

    Poštovani,

    Pre neke 2 godine prestala sam da pušim, zbog nagomilavanja šlajma u grlu. To se smirilo, međutim od jula prošle godine imam konstantan osećaj da imam nešto u grlu. Ujutro i povremeno preko dana izbacujem šlajm koji je većinom žućkaste boje ali i beličaste, a ponekad ima i malicki tragovi sukrvice. Išla sam najpre kod orl koji me je pregledao i uzeo bris grla i ustanovio je steptokoku koju sam onda lečila antibioticima. I stanje mi se kao malo popravilo. Nažalost bilo je kratkog trajana. Nakon 2-3 meseca ponovo ista priča i opet ja kod orl koji mi kaže opet da uzmem bris. Međutim ovaj put sve ok. Onda mi doktor kaže da to je drugi uzrok, ne krajnici, sledi da mi kaže da može biti od srca, pluća stomaka itd. Pa sam uradila sve što mi je bilo rečeno prvo kod kardiologa koji mi je uradio ultrazvuk srca i ustanovio da je sve u redu osim što treba da skinem kilažu, pošto sam gojazna. Posle kod pulmologa koji radio 2 puta rendgen pluća i da dam islpljuvak na tuberkulozu, koji sam uradila bio je negativan. I snimaje grudnog koša ct i nakon toga mi kaže da taj šlajm ne potiče od pluća. Posle kod gastroenterologa koji me poslao da vadim krv na helycobacter pylori koji je bio pozitivan. I to sam rešila antibioticima i nakon toga mi je urađena gastroskopija koja je bila u redu. Uradila sam i ultra zvuk štitaste žlezde bilo je ok i abdomena u kojem mi je pronađeno kamenje u žuči koje sam odstanila posle nedelju dana laparaskopski. Znači s nijedne strane nije. Po odlasku opet kod orl kaže mi da je sa mnom sve u redu i da treba da uradim alergotest i bris grla koji je bio negativan na bakterije. Urađen je i alergotest i alergična sam na polen trave i korova i kućnu prašinu. Dao mi je lekar opet antibiotike i to Klacid, Flavamed i Aerosol tablete. Nakon primene ovog antibiotika imala sam proliv i uz uzimanje Probiotica. Međutim stanje sa šlajmom ostalo isto. Opet ja odem kod orl i kaže da uradim snimak sinusa ali on kaže da on misli da to ne može biti uzrok. Više nisam pametna šta da radim gde da se obratim. Ovaj šlajm mi jako smeta. Molim Vas za savet šta da radim dalje.

    Odgovoreno: 23. 04. 2013.

Komentari na pitanje: #115321

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 05. 06. 2013.

      Precizan odgovor na vase pitanje je moguce dati samo posle pregleda.

    • Poštovani doktore, u posljednje vrijeme jako hrčem te moji ukućani ne mogu spavati. Imam osjećaj da su mi krajnici upaljeni jer su uvećani pa stalno moram kao stari ljudi malo pokašljavati. Napominjem da nisam imala upalu krajnika od djetinjstva, kada sam imala redovne upale i gnojne angine, kada mi je doktor preporučio operaciju ali zbog slabokrvnosti nije izvedena. Posljedica su uvećani krajnici pa mi se čini da ću se ugušiti. Molim vas da li zbog njih toliko hrčem i koje mogu imati teže posljedice? Hvala!