1. Operacija stridora

    Pitanje broj: #106940

    Poštovani,

    Imam dvogodišnju devojčicu koja ima urođeni stridor. Zakazana nam je operacija za dva dana. Recite mi kakav je rizik i da li postoji mogućnost da joj stave kanilu? Ona jede lepo, guta normalno i priča jasno. Molim Vas da mi odgovorite.

    Odgovoreno: 22. 10. 2012.

Komentari na pitanje: #106940

    • Moja sestričina ima 2 mjeseca, veoma teško diše i uvijek je u opasnosti da se udavi. Već su dva puta bili u hitnoj i sada njena majka razmišlja o laserskoj operaciji.

      Da li bi ona pomogla i da li se preporučuje, s obzirom na detetov uzrast?

    • Imam dvomjesečnu bebu, kojoj je konstatovan stridor. Sa dvadeset dana njenog života smo je u teškom stanju poveli u hitnu đe su je zadržali na neonatologiji i bila je u inkubator pod kiseonikom 2 dana.

      Imamo veliki problem prilikom hranjenja, zagrcne se i nastaje gušenje. Između ostalog, ima sekreta u nos. I htjela sam da pitam da li je moguće podvrgnuti bebu toga uzrasta hiruškoj intervencijo, da joj se laserski to ukloni?

      Inače napreduje dosta dobro, čak i više od uobičajenog za njen uzrast.