1. Operacija devijacije nosa

    Pitanje broj: #99296

    Poštovani,

    Imam hroničnu upalu sinusa oko 15 godina. Trenutno imam glavobolju u predelu čeonih sinusa oko 3 mjeseca i pored terapije antibioticima i kortikosteroidima. Na c-t skeneru mi je poronađena devijacija nosa. Doktor mi je preporučio operaciju, htjela bih Vaše mišljenje o tome.

    Odgovoreno: 13. 05. 2012.
    • Poštovana,

      Nije dovoljno da skener pregleda samo radiolog već je potrebno detaljno proučavanje od strane otorinolaringologa koji poznaje rentgen anatomiju nosa i sinusa jer mnoštvo antomskih karakteristika može da dovede do glavobolje odnosno hroničnih problema sa sinusima. Većinu anatoskih anomalija je moguće rešiti savremenim hiruškim metodama kao što je funkcionalna endoskopska hirurgija sinusa - fess, pogotovu ako lčenje antibioticima i kortikosteroidima ne rešava tegobe. Ako ste u Bgd javite se na ovaj mail da se dogovorimo za pregled.