1. Iskašljavanje krvi sa šlajmom

    Pitanje broj: #125236

    Poštovani,

    Već par dana imam povišenu temperaturu, bol u grlu sa otežanim gutanjem (uvećani krajnici bez gnojnih čepića), i začepljen nos. Počeo sam da pijem Eritromicin po preporuci lekara, i već mi je malo bolje ali pošto ne mogu da ispraznim nos jer je sekret gust i spušta se u grlo, iskašljem ga ali je krvav. Da li imam razloga za brigu zbog iskašljavanja krvi?

    Odgovoreno: 11. 02. 2014.

Komentari na pitanje: #125236

    • Prim. mr sci. med Dušanka Milošević 31. 03. 2015.

      Dejane javite se na d.n.milosevic@gmail.com da se dogovorimo za pregled posle koga ću moći da vam propišem odgovarajuću terapiju. Pozdrav

    • Dobar dan doktore imao sam upalu grla gnojne sinuse i upalu oba uha doktorisumi isprali cerumen iz oba uha i posle ispiranja na desno uho bas necujem kao kad odes na bazen pa udje vode unutra u uvo isti taj osecaj kod nas nemaju u nasoj bolnici otoskopski aparat da vide stase desava sa bubnom opnom ili dali ima u dubini usnog kanala upale neke jos pio sam antibiotik klindamicin kapi za uho sam koristio dexamethason iza nas kapi neomicin a ja osetim povremene bolove u oba uha pogotovo u desno a oni tvrde meni da upale nemam vise a posto sam 2006 operiso karoditu pijem andol 100, oikamid, stugeron, isad mije ispiso i trental kaze da od te upale ili je zivac ostecen ili cirkulacija i da do kraja zivota cemi ostati zapuseno uvo ostecwen sluh mislim ovo je van svake pameti kazite vi meni iskreno sta mi predlazete od terapije posto mene oba uha bole ne jako ali je bol prisutan i nos zapusen i sinusimi smetaju bol osetim blag i tezinu u samoj glavi kao dasam u nekom buretu ovo naj ozbiljnije kazem mnogo hvala ako mi date terapiju jacu otici kod lekara opste prakse i traziti tu terapiju stomi vi predlozite ako treba neke inekcije da primam nije problem nikakav ispisacemi nalog i primacu samo mi pomozite hvala mnogo