1. Lečenje spuštenog kapka

    Pitanje broj: #140285

    Postovani, pre oko sest meseci primetila sam da mi "pada" gornji kapak desnog oka. Sada to primecuju i drugi. Posebno je izrazeno kada sam umorna koji je vas savet? Kako to moze da se koriguje?: )

    Odgovoreno: 15. 09. 2015.
    • Pre bilo kakve terapije potrebno je uraditi kompletan oftalmološki pregled kod oftalmologa koji se bavi problemima pokretljivosti kapaka, spuštenog kapka u vašem slučaju, kao i pregled neurologa. U većini slučajeva terapija je hirurška, ako se radi o izolovanoj ptozi, spuštanju kapaka, u zavisnosti od izraženosti datog slučaja.