1. Diferencijalna dijagnoza pleomorfnog adenoma suzne žlezde

    Pitanje broj: #137627

    Šta znači dif. dg pleomorfni adenom?

    Odgovoreno: 10. 07. 2015.
    • Dif. Dg pleomorfnog adenoma suzne žlezde je karcinom suzne žlezde, koji se javlja retko, ali sa visokim mortalitetom. Postoje nekoliko histoloških tipova ovog karcinoma, od kojih je najčešći adenocistični karcinom suzne žlezde, zatim pleomorfni adenokarcinom, mukoepiteloidni i skvamozni karcinom suzne žlezde.
      Terapija je hirurška, često i u kombinaciji sa radioterapijom.