1. Zapaljenje očnih kapaka

    Pitanje broj: #133283

    Pre 3, 4 meseca imala sam neku vrstu zapaljenja očnih kapaka (infekciju) koje se manifestovalo u vidu blagog crvenila i otoka, ali ne celog kapka nego samo linijom iznad trepavica (celom dužinom). Kada sam tada otišla kod specijaliste nisam znala koji je uzrok toga i doktorka mi je prepisala bornu kiselinu za ispiranje i Corticin mast. Od toga mi je bilo bolje,ali se kasnije pojavilo ponovo i otkrila sam da je u pitanju reakcija na tečni ajlajner koji sam koristila. Sada sam posle par meseci odlucila da ponovo počnem sa korišćenjem istog, samo sam kupila drugu (takodje jeftinu) marku tog proizvoda i ponovo imala istu reakciju. Moje pitanje bilo bi da li je moguće to trajno izlečiti i da li ću imati istu reakciju ako budem kupila neku skuplju, kvalitetniju marku tečnog ajlajnera?
    P. S. Izvinjavam se zbog opširnosti moje poruke.

    Odgovoreno: 18. 12. 2014.
    • Poštovana,
      Na osnovu opisa vašeg problema radi se o kontaktnom dermatitisu, odnosno reakciji kože kapaka na neku supstancu iz sadržaja tečnog eyeline-ra koji je često praćen crvenilom, otokom i perutanjem površine kože kapaka. Kao što i sama dijagnoza kaže nastaje u kontaktu sa toksičnim supstancama, pa je tako i osnova terapije isključivanje istih iz upotrebe. U svakom slučaju potreban je i oftalmološki pregled da bi se definitivno potvrdila dijagnoza.