1. Posledice stabizma

    Pitanje broj: #147333

    Postovanje,

    Operisala sam dva puta strabizam. Posle prve operacije sam imala duple slike sa strane a posle druge imam sve duple slike. Od operacije je prošlo mjesec dana, a meni se dupla i dalje. Osim vraćanja mišića u prvobitno stanje, da li poistoji drugo rešenje?

    Odgovoreno: 05. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Koliko godina imate?
      Jedna od glavnih komplikacija operacije strabizma kod starijih osoba, tj. osoba koja nisu u dečijem dobu kada se vid i razvija, jeste pojava duplih slika. Obzirom da verujem da nikada niste imali stereo vid. Morate se javiti vašem hirurgu koji Vas je operisao. Na žalost, bez pregleda Vam ne mogu pomoći.