1. Otok na kapcima

    Pitanje broj: #150544

    Poštovani,

    Imam otok na kapcima. Već treci dan koristim Dexamethaso neomycin kapi, a pre toga istu tu kremu. Ništa ne pomaže. Isti princip se sa levog premestio i na desni kapak. Ne boli me ništa, samo je otečeno i otok se spustio i ispod oka. Nije čmičak niti bilo šta slično. Ne mogu da lociram epicentar. Da li da probam sa antibioticima oralno?

    Odgovoreno: 12. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Ukolliko otok još uvek traje, uzmite bris oka i na osnovu njega ćemo odrediti terapiju. U svakom slučaju posetite očnog lekara, jer crvenilo i otok kapaka je početni simptom skoro svih očnih oboljenja od najbezazlenijih kao što je konjunktivitis do težih upala kao što su uveitis, skleritis itd. Verujem da se kod Vas radi o nekoj vrsti konjunktivitisa ili halaciona ali u svakom slučaju posetite Vašeg lekara.