1. Nepravilnost kod retine

    Pitanje broj: #149401

    Pozdrav svima,

    Nadam se da ima među Vama nekoga ko može da mi da adekvatan savet. Radi se o mom osmogodišnjem sinu koji već tri godine nosi naočare. Redovno idemo na preglede i poslednji put ga je doktor pregledao u avgustu kada je sve bilo regularno. Na sledeći pregled idemo u februaru. Pre tri dana smo išli kod optičara da zamenimo polomljene naočare i optičar je primetio nepravilnosti na slici retine. Da napomenem samo da mi skoro dve godine ne živimo u Srbiji i da je optičar bila kineskinja, tako da ja nisam najbolje razumela šta je neobično na slici. Da li mi savetujete da pregled kod specijaliste zakažem ranije, tačnije da li su potrebne hitne analize? Nadam se da ćete moći da vidite slike. Levo slika i desno oko slika http://prntscr.com/d2geoq http: //prntscr.com/d2gf0i
    Hvala puno

    Odgovoreno: 12. 02. 2017.
    • Poštovani,

      Izvinjavamo se na ovako zakasnelom odgovoru. Kažite mi koliku dioptriju ima sin? Verujem da se optičarka uplašila zbog nejasnih granica očngo živca na desnom oku. Obzirom da je sad februar, da li ste išli na ponovni pregled? Moj stav je da sigurno odete na pregled kod specijalsite.