1. Meka kontaktna sočiva

    Pitanje broj: #151409

    Poštovani,

    Imam dioptriju na desnom oku (sph-3. 25 cyl-0. 75 ax175), i na levom (sph-2. 75 cyl -0. 25 ax45). Nosio sam meka kontaktna sočiva dailies-dnevna, ali ona su bila bez cilindra i nisam najasnije video, pogotovu ne na desno oko. Znam da postoje tvrda i polutvrda kontaktna sočiva koja bih sa svojom dioptrijom mogao nositi, ali me zanima, da li postoje meka kontaktna sočiva koja "podržavaju" datu dioptriju?

    Odgovoreno: 19. 03. 2017.
    • Poštovani,

      Baš kako ste i opisali, za desno oko bi Vam trebala sočiva sa cilindrom. Imate meka torična sociva koja pokrivaju taj cilindar. Za levo oko je cilindar izuzetno mali i suzni film bi trebalo da ga prekrije,  tako da za tu dioptriju nije potrebno nositi cilindar, niti se sočiva sa tako malim cilindrom proizvode. U svakom slučaju sa tom vrednšću dioptrije možete razmišljati i o laserskom skidanju dioptrije, jer je to vrednsot koja je pogodna za intervenciju. Možete se više informisati na sajtu klinikamaja.