1. Halacion

    Pitanje broj: #151114

    Poštovani,

    Juče u toku popodneva je počelo da me boli oko, preciznije, ugao levog oka na kapku. Boli me poprilično kada trepćem. Jutros kada sam se probudila, videla sam da mi je izašlo nešto u uglu oka nešto nalik bubuljicama koje imam najviše na čelu. Šta treba da radim? Za koliko će me ovo proći i da li da stavljam kesicu od čaja na oko (od kamilice)?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 25. 02. 2017.
    • Poštovana,

      Po Vašem objasnjenju najverovatnije se radi o čmičku ili stručno rečeno halacionu. Potrebno je da uporno grejete oko suvom toplotom oblogom (skuvate jaje, ciglicu ili crep). Umotajte u neku krpu da toplota bude podnošljiva za oko i upotno grjete kako bi se izvodni kanali mejbomovih žlezdi koji su u tom slučaju zapušeni, otvorili. Pored toga stavljajte kapi Tobradex 6x dnevno, a pred spavanje mast Hloramfenikol. Trebalo bi da prodje za nekih 4, 5 dana, najvažnije je da uporno grejete. Ukoliko ne prodje u tom periodu poestite svog oftalmologa.